Соколов изведе Лубе до полуфинал на клубното световно

Волейболистът заби 20 точки срещу защитаващият титлата тим на Зенит

Соколов изведе Лубе до полуфинал на клубното световно | StandartNews.com

Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха за полуфиналите на Световното клубно първенство по волейбол в Полша. Българинът стана най-резултатен за своя тим при драматичния успех над Зенит (Казан) с 3-2 (20-25, 25-22, 24-26, 25-23, 19-17). Сблъсъкът между италианския гранд и защитаващият титлата си Зенит, напълно оправда предварителните очаквания и се превърна в спиращ дъха волейболен трилър. Цветан Соколов и неговите съотборници на два пъти изоставаха в резултата, но след 25-23 в четвъртия гейм вкараха мача в тайбрек.  В решаващата 5-а част тимът от Казан имаше огромно предимство и стигна до 4 точки за спечелване на мача при 14-10. Изправени до стената волейболистите на Лубе успяха да се измъкнат от трудната ситуация и да стигнат до крайния успех след 19-17.  Соколов стана най-резултатен за своя тим с 20 точки. 18 добави Робертланди Симон, а с 15 завърши Йоанди Леал. За Зенит Ървин Нгапет реализира 22.  Така Лубе взе реванш за загубата от същия съперник във финала на надпреварата през миналата година и заедно с Факел (Нови Уренгой) продължава към 1/2-финалите. Мач преди края на груповата фаза Зенит е на третото място без победа и отпада от турнира.