Силен Лудогорец изпусна Олимпиакос в Атина

Тимът от Разград направи 1:1 в гръцката столица

Силен Лудогорец изпусна Олимпиакос в Атина | StandartNews.com

Малшанс попречи на Лудогорец да победи насред Атина славния гръцки гранд Олимпиакос в първия мач от трети преварителен кръг за влизане в Шампионската лига по футбол. На стадион "Караискакис" двата тима завършиха 1:1, като българските шампиони водеха до 87-ата минута. Мачът се игра при 35-градусова жега. Преди почивката Лудогорец владееше играта, като само добрата намеса на вратаря Цолакис спаси домакините от ранен гол. Неизбежното се случи в 50-ата минута, когато Кирил Десподов от пряк свободен удар откри резултата. Малко след това вратарят на Лудогорец Кахлина изби опасен удар на оставения непокрит Ахмед Хасан. Последва мощен изстрел на Бернард Текпетей, спасен майсторски от Цолакис. Три минути преди края на мача Олимпиакос се добра до равенството. След двоен рикошет в централните защитници Оливие Вердон и Игор Пластун, топката достигна до Агибу Камара, който с плътен изстрел в долния десен ъгъл изравни. Секунди преди последния съдийски сигнал Десподов остана зад защитата на домакините, но ударът му мина покрай опразнената врата. Реваншът е на 10 август в Разград от 21,00 ч.

“Имаме причини да сме разочаровани, защото можехме да вземем победата, заяви след двубоя треньорът на Лудогорец  Валдас Дамбраускас. - Нямахме късмет в някои ситуации. Благодаря на всички момчета, които се справиха добре със задачите си. Беше важно да сме търпеливи и да се придържаме към плана. Можеше и да имаме още един гол“.