Швеция би Словакия и оглави групата

Скандинавците се наложиха с минималното 1:0

Швеция би Словакия и оглави групата | StandartNews.com

Швеция победи Словакия с 1:0 в мач от група Е на Евро 2021. Така шведите вече събраха 4 точки след равенството с Испания в първия мач и временно оглавиха групата.

Словаците остават с 3 точки и също имат шансове за класиране напред.

Първото полувреме премина в по-скучно темпо, като играта се отвори повече след почивката.

Робин Олсен направи отлично спасяване след удар с глава на Куцка. Секунди по-късно шведите отговориха с центриране, засечено с глава от Аугустинсон, но вратарят Дубравка направи блестящо спасяване. Последваха още две ситуации пред вратата на Словакия, но ударите не намериха целта.

Шведите определено вдигнаха оборитите и започнаха да търсят победата, докато съперникът им продължи да играе предпазливо. Последва  възможност за Исак, който великолепно предоля няколко защитници и отправи хубав удар, но Дубравка отново бе на висота.

Младата звезда на шведите има заслуга и за гола, с който поведоха. . Той изведе отлично влезлия като резерва Робин Куайсон, а вратарят на съперника го събори в наказателното поле. Емил Форшберг бе точен от отсъдената дузпа и Швеция отбеляза изключително важен гол в 77-ата минута.

Това се оказа и решителното ппопадение в срещата.