Шампион от US Open хвали голф комплекса „Тракийски скали"

Шампион от US Open хвали голф комплекса „Тракийски скали" | StandartNews.com

Каварна. Една от големите звезди на световния голф и участник във Volvo мач плей шампионат Греъм Макдауъл (на снимката) изрази възхищението си от комплекса домакин на турнира „Тракийски скали". Според шампиона от US Open 2012 българския голф комплекс със сигурност превъзхожда испанския клуб „Финка Кортесин", който бе домакин на предишния Volvo мач плей шампионат.

Ден преди старта на турнира се проведе и традиционния Про-ам турнир, който предшества голямото състезание. Точно 21 отбора, в които имаше минимум по един професионалист и трима аматьори, стартираха в 9.00 ч. с шотгън. В турнира се пуснаха Пер Ериксон - президент на Volvo Event Management, Кийт Уотърс, главен оперативен директор на Европейската верига, президентът на Българската голф асоциация Красимир Гергов, футболната звезда Красимир Балъков.

В крайна сметка два от трите български тима намериха място в тройката на крайното класиране. Трети е тимът, воден от шотландския професионалист Джейми Доналдсън, в който бяха генералният секретар на БГА Сет Ъндърууд, Румен Анастасов и Даниел Джефрис. Второ място зае отборът на младия датски голфър Торбьорн Олесен, българите Любомир Минчев и Илия Ел Фелеки, и Драган Солак. Шампион в Про Ам турнира стана тимът на IMG. В него участваха професионалистите Ричард Стърни и Дарън Фишарт, Лесли Маккормак - дъщеря на основателя на IMG и Световния мач плей шампионат Марк Маккормак, и Стафан Йонсон, директор на проекта. Тимът на Краси Балъков зае пето място.

На 16 май точно в 12.05 ч. ще започне първия мач от Световния Volvo мач плей шампионат. В него един срещу друг се изправят Гонсало Фернандес-Кастаньо и Джейми Доналдсън.