Сега не стана! Базел отстрани ЦСКА от Европа

Червените загубиха реванша с 0:2

Сега не стана! Базел отстрани ЦСКА от Европа | StandartNews.com

ЦСКА не успя за втори път да отстрани Базел в Европа. Червените загубиха реванша в Швейцария с 0:2 и с общ резултат 1:2 отпаднаха от груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

ЦСКА имаше своите възможности за гол, но ги пропиля и това се оказа решаващо.

В първите 20 минути големият герой за ЦСКА бе вратарят Густаво Бусаато.

Той отрази поредица удари къв вратата си, като направо отчая нападателите на домакините.

След това и армейците имаха шансове, особено този на Гарсес в края на полувремето, когато от отлична позиция се засуети и ве можа да нанесе удар.

За момента важното бе, че ЦСКА не се затваряше в глуха защита да пази преднината от първия мач.

В 66-та минута ЦСКА загуби преднината си от София. Фабиан Фрай отбеляза и Базел поведе с 1:0.

В 84-та минута изненадващо за случая Базел поведе с 2:0. Тук вина има и Бусато, като топката мина между краката му. Самият голмайстор Ланг също не очакваше такъв щастлив завършек на атаката.

Като опитен отбор, Базел не позволи сериозен финален натиск на ЦСКА. Така Базел влезе в груповата фаза, а червените този път отпаднаха.

На трибуните домакините бяха приветствани и от суперзвездата на световния тенис Роджър Федерер.