Салах изведе Египет на осминафиналите

Домакините на Купата на африканските нации биха с 2:0 ДР Конго

Салах изведе Египет на осминафиналите | StandartNews.com

Домакините на турнира за Купата на африканските нации по футбол от Египет и си осигури място на осминафиналите след втора поредна победа. Звездата на европейския клубен шампион Ливърпул - Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група “А”. Конгоанците на два пъти уцелваха гредите, а в същото време Египет се възползва от положенията си и продължава с пълен актив и без допуснато попадение. Салах пропусна отлична възможност още в 4-ата минута. Останал сам срещу вратаря Лей Матампи, той шутира в аут. Малко по-късно отклонена с глава топка стигна до Марсел Тисеран, но гредата попречи на конгоанския защитник да изравни. В 25-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на ДР Конго, при което най-съобразителен беше Ахмед Елмохамади. Той се добра пръв до топката и откри резултата за радост на препълнения стадион в Кайро. Салах напомни за себе си с хубаво изпълнение от фаул, но Матампи изби в корнер. В 40-ата минута гредата още веднъж спаси Египет, този път след удар с глава на Джонатан Болинги. В 43-ата Трезеге се разходи между противниковата защита и пусна прецизен пас към Салах, който овладя и хладнокръвно стреля за 2:0. В другата среща от групата отборите на Уганда и Зимбабве завършиха 1:1.