Роналдо прати Португалия на финал

Роналдо прати Португалия на финал | StandartNews.com

Кристиано Роналдо класира Португалия за финала на Евро 2016. Голямата звезда на световния футбол и съотборниците му победиха с 2:0 Уелс в първия полуфинал от европейското. Той се игра на "Стад де Люмиер" в Лион.

Първото полувреме бе доста скучно. Почти липсваха опасните ситуации пред двете врати.

Веднага след почивката стана горещо. Роналдо откри резултата в 50 мин. Тогава той засече центриране след корнер с глава и опъна мрежата на Хенеси. С попадението си Роналдо изравни френската легенда Мишел Платини. Двамата вече имат по 9 гола на европейски финали.

Докато "драконите" още се чудеха какво е станало, Португалия нанесе и втори удар. Три минути след гола, Кристиано направи прострелно центриране. Луиш Нани засече за 2:0.

До края на мача голямата звезда на Уелс Гарет Бейл се опита да поведе своите. Той дори започна да стреля от всякъде, но без успех.

Интересен факт е, че това е първи успех за Португалия на тези европейски финали в рамките на 90 минути. До момента всичките им двубои завършваха наравно.

Така Португалия се класира за втори път за финал на европейско първенство. Първият път бе през 2004 година, когато тимът загуби финала на домашното им първенство от Гърция с 0:1.

Роналдо и компания ще играят в неделя на "Стад дьо Франс" в Сен Дени. Съперник ще е победителят от другия полуфинал между Германия и Франция.

Уелс, който дебютира на европейски финали, може да си тръгне с гордо вдигната глава.

Статистика

Португалия: 1. Патрисио, 21. Соареш, 2. Алвеш, 4. Фонте, 5. Герейро, 13. Данило, 16. Ренато (15. Гомеш), 23. А. Силва (79 - 8. Моутиньо), 10. Марио, 17. Нани (86 - 20. Куарешма), 7. Роналдо
Селекционер: Фернандо Сантос

Уелс: 1. Хенеси, 2. Гънтър, 5. Честър, 19. Колинс (66 - 20. Джонатан Уилмяс), 6. А. Уилиямс, 3. Тейлър, 7. Алън, 16. Ледли (58 - 18. Воукс), 8. Кинг, 11. Бейл, 9. Робсън-Кану (63 - 23. Чърч)
Селекционер: Крис Колман

Голмайстори: Роналдо 50, Нани 53
Жълти картони: Алвеш, Роналдо; Алън, Честър, Бейл
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)