Роналдо изравни брадат рекорд в Италия

Ювентус би като гост СПАЛ

Роналдо изравни брадат рекорд в Италия | StandartNews.com

Ювентус очаквано победи като гост СПАЛ с 2:1 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия А. Кристиано Роналдо вкара първия гол за "бианконерите", като това бе негов 11-и пореден гол в първенството. Така той изравни аржентинската легенда Габриел Батистута и италианеца Фабио Куалярела, които са правили същото. Впечатляващата серия на Роналдо започна на 1 декември, когато той реализира при равенството 2:2 срещу Сасуоло. До този момент нападателят има цели 15 гола на сметката си. Батистута постигна своя рекорд през сезон 1994/95 година и остана непокътнат цели 14 години преди през миналата кампания да бъде изранен от Куалярела. Роналдо може да задмине двамата нападатели още следващата седмица в дербито на Италия срещу Интер. Вторият гол срещу СПАЛ вкара в 60-ата минута Аарън Рамзи. Домакините стигнаха до почетен гол, който падна от дузпа в 69-ата минута. Точен бе Андреа Петаня. Във временното класиране Ювентус продължава да бъде лидер с актив от вече 60 точки, четири повече от Лацио, който е с мач по-малко. СПАЛ е на последното място в Серия А със скромните 15 пункта.