Рома изхвърли Юве от турнира за Купата на Италия

Рома изхвърли Юве от турнира за Купата на Италия | StandartNews.com

Рим. Рома успя да си върне за голямата загуба с 0:3 от Ювентус за първенството и изхвърли „бианконерите" от турнира за Купата на Италия. Римските „вълци" вдигнаха публиката на „Олимпико" на крака с победа с 1:0 в 1/4-финала с Ювентус.

Единственият гол в оспорвания мач дойде чак в 79-ата минута, когато за Рома се разписа Жервиньо. От Юве обаче могат да протестират срещу решение на съдията, който спести червен картон на Меди Банатия още в 13-ата минута на мача, когато спъна откъсващия се Джовинко, но получи само жълт картон. В началото на второто полувреме пък гол с глава от близко разстояние на Федерико Пелузо бе отменен заради засада.

Още от самото начало Рома натисна съперника си, като го принуди почти през цялото първо полувреме да играе пред своята врата. Въпреки липсата на резултат през 1-вата част, през второто полувреме желязната защита на Юве все пак се проби, а после нападението не успя да отговори подобаващо и шампионите отпаднаха от турнира за Купата.