Ривър Плейт срещу Бока на полуфинал за Копа Либертадорес

Колосите повтарят сблъсъка за титлата от миналия сезон

Ривър Плейт срещу Бока на полуфинал за Копа Либертадорес | StandartNews.com

Големите футболни съперници Ривър Плейт и Бока Хуниорс ще се срещнат на полуфиналите на най-авторитетния южноамерикански турнир Копа Либертадорес. Сблъсъкът ще бъде повторение на финала от миналата година, когато Ривър Плейт спечели и този сезон ще опита да защити трофея.

Ривър достигна до полуфиналите, след като отстрани парагвайския Серон Портено с общ резултат 3:1. В първия мач аржентинският гранд спечели с 2:0, а на реванша снощи стигна до 1:1.

Бившият нападател на Борусия Дортмунд Нелсон Валдес даде надежди на парагвайците с попадение в 8-ата минута, но Ривър не допусна изненада и изравни в началото на второто полувреме с гол на Николас Де Ла Крус.

По-рано Бока Хуниорс достигна до полуфиналите, след като отстрани еквадорския Кито с общ резултат 3:0. В другия полуфинал ще се срещнат бразилските Гремио и Фламенго.