София
Българската федерация по вдигане на тежести продава на Азербайджан срещу 400 000 евро правата на елитните ни щангисти - Боянка Костова и Валентин Христов. Мотивът е, че е по-добре да се вземат някакви пари за работещите клубове у нас, тъй като двамата са категорични, че няма да се състезават за България.
По непотвърдени официално информации двамата тежкоатлети и треньорът им Златан Ванев ще участват за Азербайджан още на световното в Париж, което започва след няколко дни.
В четвъртък шефът на Българската федерация по вдигане на тежести (БФВТ) Неделчо Колев (на снимката) ще пътува за конгреса на Международната федерация във френската столица. Там в присъствието на президента Тамаш Аян се очаква да той да подпише разрешението за Боянка и Валентин, които вече са заявени за участие в отбора на Азербайджан.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com