Приказката свърши! Гришо приключи с "Ролан Гарос"

След отпадане на осминафиналите от Александър Зверев

Приказката свърши! Гришо приключи с "Ролан Гарос" | StandartNews.com

Очаквано и логично, както много често става при Григор Димитров.

Гришо не успя да се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Той  не продължи своето добро представяне на турнира, след трите си чисти победи и отстъпи категорично на Александър Зверев с 0:3 сета - 1:6, 4:6, 3:6 след 2 часа и 20 минути. Непостоянството - също отличителна черта при Григор Димитров.

Нашият представител изпусна твърде много възможности да накаже своя съперник, особено във втория сет, когато можеше да поведе с 5:2 и два пробива. Вместо това допусна обрат и загуби сета, а както често се случва, рухна и в третия след още изпуснати възможности за пробив.

Общо в целия мач Григор реализира два пробива от цели 16 възможности, което е твърде недостатъчно срещу играч като Зверев. Германецът прави пореден силен "Ролан Гарос" и ще играе срещу аржентинеца Томас Ечевери, който отстрани след 3:0 сета Йошихито Нишиока. Трудно е да си представим, че Зверев няма да е полуфиналист.