Португалия с надежда за класиране след равенство със САЩ

Португалия с надежда за класиране след равенство със САЩ | StandartNews.com

Тимът на Португалия се докопа до равенство 2:2 със САЩ във втория си мач от група "G" на Мондиала. Драматичен гол на Силвестре Варела в 5-ата минута на добавеното време запази надеждите на Кристиано Роналдо и компания да се класират на 1/8-финал на световното първенство.

Резултатът в мача бе открит от Нани още в 5-ата минута, а американците се върнаха в играта и даже успяха да обърнат с голове на Джърмейн Джоунс в 64-ата и Клинт Демпси в 81-ата минута на срещата. Роналдо обаче блесна в последната атака на мача, когато видя възможността за Португалия в лицето на Варела, останал непокрит в наказателното поле на съперника, който след прекрасно центриране на Роналдо стреля с глава и оформи крайното 2:2 и така запази на теория шансовете на отбора да продължи напред в турнира.

За да стане това, на Португалия й е нужна задължителна победа в последния им мач срещу Гана, както ида има добро развитие в другия мач от групата.