Спорт

Плачи брои контузените

Плачи брои контузените

София. Националният отбор по волейбол се събра за първи път за новия сезон. От повиканите 30 играчи се явиха 16. Селекционерът Камило Плачи обаче е притеснен от многото контузени играчи. "В момента не мога да кажа, че си поставяме големи цели, защото щабът ни броим състезателите с травми", заяви италианският специалист. На срещата с патерици се яви Теодор Салпаров, който претърпя операция на коляното.

В групата бе и Николай Николов, който обаче не е готов за тренировки, след като в иранското първенство изкълчи глезен, получи скъсване на връзка и наранен хрущял. Проблеми с коленете имат също Теодор Тодоров и Костадин Гаджанов. Тодор Алексиев отлага хирургическа интервенция на ръцете.

Вчера волейболистите преминаха тестове, а от днес започват регулярни занимания във фитнеса и залата. Очертава се Плачи да има и проблеми с диагоналите, след като Боян Йорданов е помолил да бъде изваден от тима заради преумора в последните години. „Боян получи повиквателна и ще се прибере в България, а тук вече ще обсъдим ситуацията и ще се вземе решение", заяви наставникът. Играчите се запознаха с новия кондиционен треньор - Алесио Караро.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай