Паметно Ел Класико! Барселона прегази Реал насред Бернабеу

Каталунцте спечелиха с 4-0 дербито на Испания

Паметно Ел Класико! Барселона прегази Реал насред Бернабеу | StandartNews.com

Барселона разби Реал Мадрид със смазващото 4-0 при гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" в голямото дерби на испанския футбол.

Каталунците доминираха през целия мач, а още до почивката поведоха с два гола след попадения на Пиер-Емерик Обамеянг в 28-та минута и Роналд Араухо в 38-ата.

Още в началото на второто полувреме гостите нанесоха решителния си удар след гол на Феран Торес в 47-та минута. Само 5 минути по-късно резултатът набъбна до 0-4 след второ попадение на Обамеянг.

Победата на Барселона можеше да е още по-убедителна, но каталунците изпуснаха няколко добри положения в оставащите минути.

Въпреки съкрушителната загуба обаче Белият балет, който тази вечер беше без голмайстора си Карим Бензема, остава убедително начело в класирането с 66 точки -цели 9 пред втория Севиля, който има 57. Барселона е на трето място с 54 точки и мач по-малко.