Отличен Везенков помогна за важна победа на Сакраменто

Българинът се завърна в игра през второто полувреме на мача

Отличен Везенков помогна за важна победа на Сакраменто | StandartNews.com

Източник: Ю Ес Ей Тудей

Българинът Александър Везенков и отборът му Сакраменто Кингс започнаха с победа участието си в новия турнир в Националната баскетболна асоциация. На свой терен в Калифорния тимът надви Оклахома със 105:98, водейки през цялото време.

След като бе оставен на пейката в предишния двубой срещу Портланд, българинът се завърна в игра през второто полувреме на мача срещу „гръмотевиците“. Той остана на паркета малко над 8 минути в края на третата и началото на последната част, но се отличи с две ключови тройки, като завърши 2/3 зад дъгата, а освен това записа още 1 борба и 1 открадната топка.

В другия мач от групата Минесота надви като гост Сан Антонио със 117:110. Двубоите от тази фаза на турнира в НБА се зачитат и за класирането в редовния сезон, а за Топ 8 се класират победителите от всяка от шестте групи, както и най-добрите отбори от останалите от всяка конференция.

Следващият мач на Сакраменто е на 14 ноември от 5:00 сутринта българско време, когато тимът посреща Кливланд.