Нова победа за Вики Томова в Тайван

Шиникова отпадна драматично от турнира

Нова победа за Вики Томова в Тайван | StandartNews.com

Поредна победа на турнира в Тайван от сериите WTA 125 постигна днес първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова. Осмата поставена в схемата софиянка отстрани с 6:4, 6:2 15-годишната представителка на домакините Ян Я И. Срещата продължи 85 минути. В първата част Вики губеше с 2:4, но спечели следващите четири гейма, а с това и сета. Във втората част 24-годишната Томова проби за 2:1 и 5:2 и заслужено спечели срещата. Успехът донесе на Виктория 29 точки за световната ранглиста, където е на 160-о място, както и 4000 долара

Съперничка на Томова на четвъртфиналите е Далила Якупович от Словения, която в момента е №201 в света. Българката спечели с тайбрек в третия сет единствената среща помежду им, която беше миналата година в Хонконг.

Другата българка в схемата Изабелла Шиникова допусна обрат и отстъпи на японката Киока Окамура след 6:1, 2:6, 4:6 след 85 минути игра. Софиянката си тръгва с 15 точки за световната ранглиста, където е №166, както и 2000 долара от наградния фонд.