Наполи разнищи Рома на Олимпико

Диего Пероти отсрами "вълците" от дузпа

Наполи разнищи Рома на Олимпико | StandartNews.com

Наполи разнищи Рома с 4:1 като гост на Олимпико. Срещата от 29-ия кръг на италианската Серия “А” започна по блестящ начин за гостите. Аркадиуш Милик даде преднина на "небесно сините" още във втората минута. В четвъртата минута на добавеното време на първата част Диего Пероти изравни от дузпа. Пет минути след почивката Дрис Мертенс отново изведе Наполи напред в резултата. В 55-ата Симоне Верди направи 3:1 и до голяма степен реши сблъсъка. Резервата Амин Юнес направи крайното 1:4 в 81-ата минута.

Играчите на Клаудио Раниери получиха гол от съблекалнята Милик получи перфектен пас от Симоне Верди. Полякът си нагласи удобно топката и опъна мрежата на Олсен за 0:1. В 18-ата минута Стивън Нзонзи стреля опасно с глава към вратата на Мерет, но топката излезе в аут. В 31-ата минута Верди имаше отличен шанс да направи преднината на Наполи още по-комфортна, но не успя да преодолее Олсен.

В 36-ата минута Милик отново вкара топката във вратата на Олсен, но попадението бе отменено заради засада.

В последните секунди на добавеното време на първата част “вълците” получиха право да изпълнят дузпа. Защитата на Наполи се пропука и Патрик Шик нахлу в наказателното поле на гостите. Мерет спря по непозволен начин чехът, а реферът показа бялата точка. Пероти застана зад топката и реализира за 1:1.

Второто полувреме започна още по-добре за Наполи. В 49-ата минута Дрис Мертенс засече пред голлинията пас от въздуха на Кайехон и отново изведе “партенопеите” от Неапол - 1:2. Пет минути по-късно изхода от срещата изглеждаше ясен. Симоне Верди разстреля с много плътен удар Олсен за трети път 1:3.

В 73-ата минута пък “вълците” изпуснаха най-чистото си положение за целия мач. Мерет парира изстрел на Браян Кристанте, а при добавката Нзонзи стреля с глава от пет метра, но удари гредата.

В 81-ата минута резултатът набъбна още повече. Резервата Амин Юнес стреля два пъти. В първата ситуация Олсен спаси, но при добавката лявото крило успя да вкара за 1:4.