Наполи прекъсна черната серия, разгроми Сасуоло

Неаполитанците са на победния път в Серия "А"

Наполи прекъсна черната серия, разгроми Сасуоло | StandartNews.com

Наполи са на победния път в Серия "А". Шампионите  разгромиха с 6:1 като гост Сасуоло в двубой от 21-вия кръг.

Така отборът воден от Франческо Калцона сложи край на негативната серия от три поредни мача без победа в шампионата.

С хеттрик за Наполи се отличи Виктор Осимен, два гола вкара Хвича Кварацхелия, а един прибави Амир Рахмани.

Неаполитанците трябваше да правят обрат, след като още в 17-ата минута Урош Рачич даде аванс на домакините.

След успеха Наполи остава на деветото място в класирането с актив от 40 точки, докато Сасуоло е 18-и с 20 точки и три поредни поражения.

Началото на мача беше кошмарно за Наполи и не предполагаше усмивки в края му. В 17-ата минута Сасуоло се възползва от един от първите си шансове за гол и поведе. Точен беше Рачич за 1:0.

Това попадение сякаш отприщи гнева на Наполи, които още до почивката отвърнаха с три безответни гола. Рахмани възстанови равенството в 29-ата минута.

Само две минути по-късно Осимен се възползва от асистенция на Матео Политано и оформи пълния обрат в резултата.

Четири минути преди почивката Осимен удвои головата си сметка за 3:1. Той получи на границата на наказателното поле и разстреля Андреа Консигли.

В началото на втората част Наполи съвсем уби интригата с нови два бързи гола. В 47-ата минута Виктор Осимен овладя подаване на Кварацхелия и оформи своя хеттрик. Самият грузински национал направи резултата 5:1 в 51-вата минута.

Четвърт час преди края на редовното време Кварацхелия реализира втория си гол в мача и оформи крайното 6:1 в полза на "партенопеите".