Надал обърна и Циципас в Лондон

Зверев спря Рафа за полуфиналите

Надал обърна и Циципас в Лондон | StandartNews.com

Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал спечели трудна победа срещу гръка Стефанос Циципас с 6:7(4), 6:4, 7:5 на Финалния турнир на АТП в Лондон.

Надал направи втори обрат в Лондон след този срещу Медведев преди два дни, след като загуби първия сет след тайбрек с 4:7, но във втория изравни след 6:4.

В решителната трета част двамата печелеха подаванията си до 11-ия гейм, в който Надал направи пробив, след което приключи мача на свой сервис със 7:5 след близо три часа игра.

Победата е втора за испанеца на турнира и запази шансовете му за участие на полуфиналите. Рафа обаче не успя да си гарантира място  сред най-добрите четири, защото Александър Зверев победи Даниил Медведев в другата срещи от групата с 6:4, 7:6 (4). Въпреки, че не се класира за полуфиналите Надал запазва първото си място за 2019-а в класацията на АТР.