Министър Кралев награди Митко Джорджев за среброто от Евро 2019

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетен плакет на ММС европейския вицешампион по таекуондо Митко Джорджев. Българинът стигна до финала на категория до 68 кг по време на шампионата за мъже в олимпийските категории, който се проведе в Дъблин, Република Ирландия. По пътя към сребърното отличие Джорджев постигна четири поредни победи, но в битката за златото отстъпи с 12:17 т. на руснака Сармат Цакоев.
Успехът на Джорджев е най-големият за българското олимпийско таекуондо през 2019 г. „Haпълнo cъм дoвoлeн oт пpeдcтaвянeтo cи нa Eвpoпeйcĸoтo пъpвeнcтвo. Toвa бeшe eдин cтpaxoтeн зaвъpшeĸ нa cъcтeзaтeлнaтa гoдинa и ce paдвaм, чe cтaнax вицeшaмпиoн”, заяви състезателят по време на своето награждаване.
По време на срещата министър Кралев и президентът на Българската федерация по таекуондо Слави Бинев обсъдиха плановете за подготовка на най-добрите български състезатели през олимпийската година, както и представянето на таекуондистите през 2019 г. Те спечелиха общо 10 медала във всички възрастови групи, като само този на Митко Джорджев е от шампионат за мъже и жени.
Почетен плакет на ММС получи и треньорът на Джорджев Теодор Георгиев.
Роналдо понесе неочакван удар, феновете в шок
Песков осъди Молдова, какво каза за Украйна
Безпрецедентна глобална криза! Страшни думи на Гутери...
Съдиите не избраха свои представители във ВСС
Уникално небесно зрелище! Ето кога да гледаме нагоре
Байдън взе на мушка и златото на Путин
Кой трябва да бъде премиер? Говори Денков