Меси отбеляза гол №700

Барса се препъна срещу Атлетико за 2:2

Меси отбеляза гол №700 | StandartNews.com

Геният Лео Меси вече има 700 гола в кариерата си. Аржентинецът се разписа от дузпа за равенството 2:2 с Атлетико (М). Равенството на "Камп Ноу" обаче даде на Барса само точка в битката с Реал (М) за титлата в Испания.  Мачът започна ударно за каталунците, които откриха резултата още в 11-ата минута. След центриране от корнер Диего Коста се опита да изчисти топката, но вместо това я вкара в собствената си врата. Атлетико обаче изравни само 8 минути по-късно. Артуро Видал извърши нарушение в наказателното поле срещу Яник Ферейра Караско и главният рефер Ернандес Ернандес посочи бялата точка. Зад топката застана Диего Коста, но ударът му бе отразен от Марк-Андре тер Стеген. След намеса на ВАР обаче дузпата бе пребита, след като Тер Стеген е напуснал голлинията си преди изстрела на Коста. При втория опит Саул Нигес изравни резултата. Три минути по-късно изстрел на Меси профуча покрай левия страничен стълб. До края на първата част не бяха създадени по-опасни ситуации пред двете врати. Втората част започна като първата – с гол. В 50-ата минута Фелипе извърши нарушение, което доведе до втора дузпа в мача. С наказателния удар  се зае Лионел Меси, който с прекрасно изпълнение тип „паненка“ вкара гол №700 в кариерата си. Шест минути по-късно Диего Коста можеше да изравни, но изстрелът му с глава мина встрани от вратата. В 62-ата минута Ернандес Ернандес свири третата дузпа в двубоя. Този път съдията видя нарушение на Нелсон Семедо срещу Ферейра Караско. Въпреки че контактът бе съвсем лек Ернандес не поиска помощ от ВАР. Отново Саул застана зад топката – Марк-Андре тер Стеген бе близо до това да отрази изстрела му, но топката влетя във вратата на германеца. Малко след това силен удар на Артуро Видал профуча покрай вратата. След равенството Барса има актив от 70 точки, с точка по-малко от лидера Реал, който домакинства на Хетафе в 33-ия кръг. Атлетико е на третата позиция с 59 точки - с две повече от четвъртия Севиля.