Мерцедес е №1 в Бахрейн и без Хамилтън

Ботас спечели квалификацията за Гран при на Сахир

Мерцедес е №1 в Бахрейн и без Хамилтън | StandartNews.com

Пилотите на Мерцедес Валтери Ботас и Джордж Ръсел ще стартират от първа редица в състезанието за Голямата награда на Сахир в неделя, предпоследен кръг от сезона във Формула 1.

Ботас и Ръсел дадоха най-добри времена в днешната квалификация и така направиха отсъствието на заболелия от коронавирус световен шампион Люис Хамилтън напълно незабележимо.

Финландецът постигна първо време, като направи най-силна обиколка за 53.377 секунди. За него това ще бъде 16-ти старт от полпозишън в кариерата. Британецът Ръсел остана втори на само 0.026 секунди. Трети в квалификацията завърши нидерланцедът Макс Ферстапен с Ред Бул, който изостана на 0.056 секунди.

Заедно с Макс от втора редица в неделното състезание ще потегли и пилотът на Ферари Шарл Льоклер, а пето и шесто място заеха мексиканецът Серхио Перес с Рейсинг Пойнт и руснака Даниил Квят с Алфа Таури. Диема Спорт ще излъчи пряко и състезанието утре.