Медал за Катрин Тасева от онлайн турнир

Националката ни с бронз от състезанието организирано от Русия

Медал за Катрин Тасева от онлайн турнир | StandartNews.com

Българската гимнастичка Катрин Тасева спечели бронзов медал в многобоя на третия онлайн турнир по художествена гимнастика, организиран от Русия. Тасева се нареди трета с 97,700 точки след представителките на домакините Дина и Арина Аверини. Дина спечели титлата с актив от 106,850, а сестра ѝ Арина събра 106,850 точки. На отделните уреди Катрин добави още три бронзови и едно сребърно отличие.

На обръч, топка и лента тя получи трети по сила оценки, а на бухалки завоюва сребро. На обръч и топка титлата отиде при Арина Аверина, а италианките Александра Аджурджукулезе и Милена Балдасари се пребориха за второто място. Аджурджукулезе е втора на обръч, а Балдасари на топка. На бухалки и лента шампионка стана Дина Аверина с 28,500. Катрин спечели сребро на този уред с оценка от 26,400, оставяйки зад себе си италианката София Рафаели, която получи 25,250. На лента Рафаели изпревари Катя и с оценка от 22,850 си осигури второто място, докато българката остана трета с 22,450.