Мавродиева остана на 53 см от финала на гюле

Мавродиева остана на 53 см от финала на гюле | StandartNews.com

Москва. Само 53 см не достигнаха на Радослава Мавродиева, за да се класира за финала на гюле на световното първенство в Москва. Националката тласна в най-добрия си опит в квалификацията 17,34 м. В останалите два тя постигна 17,16 и 17,33 м.

Резултатът на Мавродиева от Москва е най-слабия й през сезона. Личният резултат на българката е 18.67 м от май. От седемте си състезания от март насам Мавродиева само в едно е завършвала с постижение под 18 м – 17.40 м на Европейска купа по зимни хвърляния в Кастейон през март. Последната атлетка, която се класира за финала е Алена Копец (Блрс) – 17.87 м. Пет атлетки преминаха квалификационната норма от 17.80 м – актуалната световна шампионка Валери Адамс (НЗЛ) – 19.89 м, Мишел Картър (САЩ) – 19.76 м, Евгения Колодко (Рус) – 19.55 м, Кристина Шваниц (Гер) – 19.18 м, и Лиджиао Гонг (Кит) –18,88 м.