Лудогорец мачка! Ливърпул с четвърти обрат /РЕЗУЛТАТИ/

Шампионите разгромиха Търнава с 4:0

Лудогорец мачка! Ливърпул с четвърти обрат /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Родният шампион Лудогорец тръгна отлично в турнира Лига на конференциите, като в Разград разби Спартак Търнава с 4:0.

В първите 30 минути липсваха сериозни опасности пред двете врати, като двата тима действаха предпазливо. Статистиката също бе красноречива - гостите отправиха първи изстрел към вратата на Лудогорец чак в 35 минута на мача.

През втората част домакините поведоха.Единственият българин на терена в Разград - Иван Йорданов, се разписва. Той прати топката в мрежата още в първата минута на втората част, извеждайки Лудогорец напред в резултата - 1:0.

Само 4 минути по-късно българският отбор стигна до второ попадение. Якуб Пьотровски получи чудесен пас и от 4 метра отбеляза в опразнената врата, удвоявайки преднината на Лудогорец - 2:0.

Гостите пробваха да върнат едно попадение, но вместо това получиха трето.

Отново Якуб Пьотровски наказа Спартак. В 62 минута полякът пробва далечен удар, който изненада вратаря за 3:0 и на практика домакините убиха всякаква интрига в мача.

След попадението в игра за гостите се появи един добре познат у нас играч - Роман Прохазка, който бе капитан на столичния "Левски".

В добавеното време влезе и четвърти гол! Точен бе Секо. Така "орлите" са лидери в група H на третия по сила турнир на УЕФА след изиграването на първите срещи. В другия мач Фенербахче победи 3:1 датския Нордшеланд.

РЕЗУЛТАТИ: ЛАСК - Ливърпул 1:3, Сент Гулоаз - Тулуза 1:1

Байер Л - Хекен 4:0, Шериф - Рома 1:2

Панатинайкос - Виляреал 2:0, Карабах - Молде 1:0