Локомотив надделя в пловдивското дерби срещу Ботев

Единственият гол падна в 49-ата минута на мача

Локомотив надделя в пловдивското дерби срещу Ботев | StandartNews.com

Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив Пловдив победи с минималното 1:0 Ботев Пловдив в градското дерби от 9-ия кръг на Първа лига, съобщи БНТ. Бабакар Дион направи разликата между двата тима, след като реализира победното попадение за домакините. Единственият гол падна в 49-ата минута на мача.

„Смърфовете“ заемат 4-о място във временното класиране на българския шампионат. Тимът има 5 успеха, 1 равенство и 2 загуби от началото на сезона и притежава 16 точки, колкото има и Лудогорец с два мача по-малко.

Ботев Пловдив се намира на 14-а позиция с едва 4 пункта след 1 победа, 1 равенство и 6 поражения.

В 49-ата минута Петър Витанов успя да отнеме топката от Емануел Току, навлезе в наказателното поле, намери Бирсент Карагарен, който центрира към Бабакар Дион, за да може той да завърши по най-добрия начин за 1:0.

В края на мача и Ботев Пд чрез Брахими прати топката в мрежата на съперника, но главният рефер отсъди фаул срещу играч на Локомотив при разбъркването в наказателното поле.

По този начин домакините спечелиха 115-ото издание на пловдивското дерби.