Льоклер с четвърти полпозишън във Формула 1

Французинът потегля първи за Гран при на Русия

Льоклер с четвърти полпозишън във Формула 1 | StandartNews.com

Французинът Шарл Льоклер с Ферари продължи със силните си изяви в квалификациите на Формула 1. Днес той спечели битката за полпозишън за Гран при на Русия, кръг от световния шампионат във Формула 1. Това е четвърти пореден полпозишън за състезателя от Монако. Той завъртя най-бърза обиколка на трасето в Сочи с 1:31.628 минута и победи световния шампион и лидер в генералното класиране Люис Хамилтън, който остана втори с 0,402 секунди по-слабо време. Трети е съотборникът на Льоклер във Ферари - Себастиан Фетел. Четвърти остана Макс Ферстапен с Ред Бул, но холандецът е наказан с пет места в стартовата решетка и ще стартира девети в утрешното състезание. Мерцедес спечели всичките пет старта в Сочи, откакто трасето е в календара на Формула 1 от 2014 година, но Ферари се надява да продължи силната серия, като тимът има три поредни победи в последните стартове - две на Льоклер и една на Фетел.