"Левски" пречупи "Ботев" с 3:1

"Левски" пречупи "Ботев" с 3:1 | StandartNews.com

София. "Левски" победи "Ботев" с 3:1 в дербито на втория кръг на "А" група. На стадион "Георги Аспарухов" в София присъстваха около 9000 зрители. "Сините" вече имат пълен актив от шест точки след първите два мача, докато пловдивчани остават с три.

Двубоят започна с домакински натиск, който доведе до ранен гол. Столичани поведоха в 15-ата минута. Симеон Райков излезе сам срещу Шеткус и не му остави никакъв шанс - 1:0. 7 мин по-късно тимът на Илиан Илиев вече водеше с 2:0. Гаджев стреля отдалеч, Шеткус спаси, но топката попадна у Райков, който вкара втория гол.

Гостите успяха да намалят резултата в края на полувремето. Три минути преди почивката Енрике отблизо прати топката във вратата на Пламен Илиев. След почивката играта беше равностойна, но "сините" владееха положението. Те стигнаха до трети гол в 78-ата минута. Станислав Ангелов остана сам срещу вратаря и направи 3:1. Четири минути по-късно столичани имаха шанс за още едно попадение, но Башлиев нацели гредата.

Пловдивчани пък нацелиха два пъти стълбовете, но не можаха да вкарат нов гол и трябваше да се примирят с поражението, за жалост на многото си привърженици, които бяха дошли в София да ги подкрепят.