"Левски" на трето място след важна победа

"Левски" на трето място след важна победа | StandartNews.com

"Левски" зае трето място във временното класиране след като тази вечер постигна важна победа над "Берое". Тази вечер "сините" победиха старозагорчани с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов".

"Левски" доминираше на терена. В 15-ата минута Радослав Цонев пропусна да открие резултата. Съотборникът му Владимир Гаджев обаче донесе попадение в 25-ата минута.

Друга добра възможност за "Левски" пропусна Максимилиан Карнер в 35-ата минута.

Спас Делев от "Берое" пък стреля от пряк свободен удар в средата на полувремето, но вратарят Боян Йоргачевич спаси топката.

В началото на второто полувреме Радослав Цонев изпусна още един шанс  увеличаване на резултата в полза на "сините". Минути по-късно централният им нападател Умар Диаби се контузи и бе заменен от новака Линел Китамбала.

Спас Делев изскочи сам срещу Йоргачевич в 65-ат аминута, но стражът спаси и голът за "Берое" се размина.

Старозагорци останаха с десет души след като капитанът Иво Иванов получи червен картон и втори жълт картон за фаул срещу Мигел Бедоя.

Минути преди края на мача Роман Прохазка извърши бърза контраатака и оформи крайното 2:0 за "сините" (89).

"Левски" вече има 15 точки в актива си, докато "Берое" остана на пето място с 14 точки.