Левски вкара 3 на Черно море

"Сините" се върна на второто място в класирането

Левски вкара 3 на Черно море | StandartNews.com

Левски победи Черно море с 3:0 в мача от 9-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ решиха всичко през първия половин час на мача с голове на Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Робърта. Жоржиньо отбеляза гол за варненци в 10-ата минута след центриране от ъглов удар, но попадението беше отменено заради фаул на Даниел Димов срещу Тиам и Ейолфсон. В 21-ата минута Левски откри резултата. Тогава двамата дебютанти за Черно море Милодраг Миятович и Фахт Актау сбъркаха, а Станислав Иванов се възползва от грешката им и вкара. Десет минути по-късно „сините“ удвоиха аванса си, след като Паулиньо засече центриране на Иван Горанов. Малко след това втори гол на гостите беше отменен поради засада. При следващата атака в 35-ата минута Левски вкара трети гол. Нова добра атака на 26-кратните шампиони завърши с попадение на Найджъл Робърта. Той получи подаване от Мазурек и с плътен удар се разписа за пети път в първенство, а също така в четвърти пореден двубой.