"Левски" с нова победа в контролите

"Сините" се наложиха с 2:1 над Копер

"Левски" с нова победа в контролите | StandartNews.com

Тимът на "Левски“ победи „Копер“ с 2:1 в третата си контрола по време на лагера в Хърватия. Попаденията за „сините“ отбелязаха Робърта и Стивън Петков през първата част.

„Сините“ започнаха по-активно двубоя и атакуваха още от първите секунди. В 12-ата минута Насиру Мохамед открадна една топка в центъра на терена, пусна извеждаш пас към Здравко Димитров. Той овляда кълбото, финтира защитник на словенците и стреля. Вратарят на Копер - Иван Варгич обаче спаси.

Три минути по-късно отново Здравко Димитров влезе към наказателното поле, получи топката и отново стреля, но над вратата.

В 17-ата минута „Левски“ все пак поведе. Насиму Мохамед стигна до наказателното поле на противника, подаде към Здравко Димитров, който изведе Найджъл Робърта. Нападателят от своя страна реализира хладнокръвно в близкия ъгъл вратаря на Копер.

В следващите минути „сините“ продължиха със силната си игра. Робърта пробва удар с левия крак, но той бе блокиран в корнер. При ъгловия удар Симеон Славчев стреля с глава, но вратарят спаси.

В 23-ата минута Звонимир Микулич се намеси, след като Макс Баришич бе изведен сам срещу стража на "сините".

В 28-ата минута Стивън Петков направи 2:0. Насиру направи пробив през центъра на защитата на словенците и след серия двойни подавания с Робърта и Петков, последният реализира.

В 30-ата минута футболистът на „Копер“ Мула Хюсеинович направи безобразно нарушение срещу младия Патрик Габриел-Галчев и бе изгонен.

До края на първото полувреме тепмото спадна и до чисти голови положения не се стигна.

В 55-ата минута „Копер“ вкара попадение. След изпълнение на свободен удар Денис Церович, който бе оставен непокрит в малкото наказателното поле на „сините“ реализира.

„Левски“ можеше да вкара и трети гол в 59-ата минута. Здравко Димитров проби по левия фланг, топката се озова в резервата Марин Петков, чийто удар не успя да намери мрежата. В 63-ата минута Робърта стреля много мощно с левия крак, но изстрелът му мина покрай лявата греда на вратаря на „Копер“.

В следващите минути темпото на двубоя в Пореч спадна. Двата отбора заложиха повече на битка в центъра на терена и до нови попадения не се стигна.

Наставникът на „Левски“ Славиша Стоянович даде своето мнение пред ЛЕВСКИ ТВ след победата с 2:1 срещу словенския „Копер“.

„Доволен съм от първото полувреме, бяхме агресивни, бързи, имахме положения. Не съм доволен как завършвахме атаките. Когато трябва да търсиш точки, е нужно да се възползваш от всеки един шанс. Второто полувреме темпото беше по-ниско. Позволихме пак от статично положение да ни вкарат. Работим на тренировки, трябва да оправим този елемент от играта. Първата част бе най-доброто полувреме от началото на подготовката. Пак казвам – показахме добра комбинаторика, имахме добри положения. Свежи бяха играчите, но по принцип някои все още се възстановяват от контузии. Много тежки тренировки имахме. Сега идва моментът, когато трябва да обърнем внимание и на тактиката, а физическите натоварвания да ги понамалим. С Мартин Райнов сме внимателни – не бързаме. Имаше болка, стара контузия и затова не игра днес“, сподели наставникът.

„Аз се надявам да имаме нови футболисти, на 20 декември съм казал кой искаме, на кои позиции. Беше направен анализ и програма. Търсим качествени играчи. Аз съм треньор, не съм скаут и анализатор. Трябва да имам помощ, за да намерим добри играчи, които да вдигнат нивото на играта ни. Трябва да реагираме по-бързо. Клубът трябва да си намери правилните играчи и всички да знаем какво искаме. Това не е отговорност само на треньора, трябва всички да вървим в една посока, за да намерим играчите“, коментира още Стоянович.

„ Асен Митков е много добър футболист. Имаме много перспективни юноши – Ники Архангелов също. Харесва ми спокойствието, с което играят, играят много зряло за възрастта си. Надявам се, че ще се развиват в правилната дирекция, защото на тези години разбират много добре футбола“, каза още стари треньорът на „Левски“.

Левски - Копер 2:1

1:0 Робърта 16'

2:0 Ст. Петков 28'

2:1 Церовец 53‘

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 6. Ивайло Найденов-К, 22. Патрик-Габриел Галчев, 11. Здравко Димитров, 8. Симеон Славчев, 18. Насиру Мохамед, 77. Илия Юруков, 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 2. Николай Кръстев (В), 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков

Треньор: Славиша Стоянович