Левски Лукойл победи Балкан за ФИБА Къп

"Сините" ще чакат останалите срещи, за да разберат дали отиват на осминафиналите

Левски Лукойл победи Балкан за ФИБА Къп | StandartNews.com

Баскетболистите на Левски победиха Балкан (Ботевград) със 105:88 точки. Двубоят бе последен в 10-та група турнир ФИБА-Къп. Въпреки загубата Балкан продължава напред при най-добрите 16. Левски Лукойл ще чака изхода на срещите в останалите групи, за да разбере дали отива също на осминафиналите.  "Мачът бе равностоен до последната част, в нея изиграхме много силни минути, а те допуснаха грешки и лесни кошове," коментира след срещата Константин Папазов, треньор на Левски Лукойл.-  "Миналата седмица бе много важно да играем, за да не се появят съмнения, че играем срещу българския отбор. Борихме се и в двата мача и с характер, и със сърце. Виждате как се завъртяха нещата, за да можем да се класираме. Това ще бъде бонус."

В другия мач от 10-а групата Ирони Нес Циона победи Алба Фехервар и спечели първо място в групата. Балкан и Алба завършиха с равен актив 3 победи и 3 загуби, но заради предимство в директните двубои тимът от Ботевград е втори. Левски Лукойл е четвърти, но с актив 2-4, като може да се надява повече отбори да загубят днешните си срещи и да останат с актив 1-5, за да заемат "сините" последното място за "щастлив губещ".