Левски - Лукойл мачка за ФИБА Къп

"Сините" бият Катая, продължават без загуба

Левски - Лукойл мачка за ФИБА Къп | StandartNews.com

Левски Лукойл продължава победната си серия през сезон 2018/2019, която стигна 11 поредни успеха. Като гости „сините“ се наложиха над финландския Катая със 102:95 т в петия кръг от груповата фаза на турнира ФИБА Къп. По този начин българският шампион си осигури първото място в групата, като активът му до момента е 5-0. Финландците пък са втори с 3-2. В последния си мач от тази фаза Левски Лукойл ще гостува на гръцкия Арис на 21-ви ноември (сряда). След изключително оспорвана първа четвърт и много смени на водачеството домакините имаха само точка преднина при 26:25. Високата резултатност се запази през втория период, а в него водеше Катая, за да стигне до 58:53 на почивката. Финландците останаха напред през третия период, но отлична серия на Левски Лукойл в края му приближи отбора само на три точки при 75:72. След това имаше много драматични моменти и обрати, за да се стигне до 95:95 при 90 секунди до края. Отлична игра на гостите и седем поредни точки за тях решиха изхода от мача и оформиха крайния резултат. За победителите по 21 точки нанизаха Деян Иванов (12 борби) и Христо Захариев (8 борби, 4 асистенции), 19 плюс 7 асистенции добави Патрик Рембърт, а с 16 точки и 5 борби се отчете Миливое Мийович. За Катая 20 точки вкара Винсънт Симпсън, а 19 – Раян Райт.