Краев с нов гол в Португалия

Жил Висенте пада с 1:2 от

Краев с нов гол в Португалия | StandartNews.com

Българският футболен национал Божидар Краев успя да вкара гол за своя Жил Висенте, но тимът му загуби с 1:2 като гост на Маритимо. Двубоят бе от 27-я кръг на португалското първенство.

Бившият играч на "Левски" успя да открие резултата още в 8-ата минута на двубоя. Тогава той се възползва от грешка в защитата на домакините. След центриране отдясно, защитник на Маритимо не изби добре топката. Тя остана на място и Краев притича и с безпощаден удар с левия крак откри резултата в полза на Жил Висенте.

Маритимо обаче се върна в мача. Пиньо изравни в 30-ата минута след добавка. А секунди преди почивката домакините обърнаха резултата. Тогава след изпълнение на корнер, Родриго си вкара автогол.

Жил Висенте все пак можеше да стигне до точката. Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 85-ата минута, но Лима пропусна.
Краев остана на терена през цялото време за Жил Висенте. В класирането тимът на българина е на 11-о място с 30 точки, а Маритимо е 15-и с 28 т.