Вторник,

Класа. Ливърпул показа защо е номер едно

От: Владислав КОЛЕВ -

Шампионът Ливърпул отново доказа кой е номер едно в Англия. Въпреки тормоза на ВАР, жестоките контузии и напрежението,"червените" постигнаха нова победа - 2:1 над Уест Хям, която е четвърта поред във всички турнири.

С нея Ливърпул излезе на първо масто във Висшата лига на Англия с 16 точки.

Битката на "Анфийлд" започна с ранен гол за лондончани. Пабло Форналс получи подарък - лошо изчистена топка от Джо Гомес и изобщо не се поколеба да опъне мрежата зад Алисон.

В 41-ата минута Артур Масуаку направи нарушение в наказателното си поле и реферът Кевин Френд отсъди дузпа. Тя бе точно реализирана от Мохамед Салах и така двата тима се прибраха на почивката при равен резултат.

В 70-ата минута Юрген Клоп реши да пусне "златната" си резерва Диого Жота и португалецът веднага започна да работи в правилната насока. В 77-ата минута крилото отбеляза за домакините, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, попадението беше отменено.

Ливърпул обаче и този път не се отказа, продължи да натиска.

Джердан Шакири разсече отбраната на Уест Хям с перфектен извеждаш пас за Жота, който сам срещу Фабиански го неутрализира със силен шут в средата.

За момента привличането на португалеца на "Анфийлд" се оказва трансферът на сезона във Висшата лига.