Хюстън изравни серията на Голдън Стейт

Милуоки дръпна на Бостън с 3:1

Хюстън изравни серията на Голдън Стейт | StandartNews.com

Хюстън Рокетс победи действащият шампион Голдън Стейт Уориърс със 112:108 в четвъртия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на НБА на САЩ и Канада. Решаваща беше втората четвърт, която "ракетите" спечелиха с 36:26.

Най-резултатен в срещата стана Джеймс Хардън, който записа "дабъл-дабъл" с 38 точки и 10 борби. Ерик Гордън добави 20 точки, Пи Джей Такър - 17, Крис Пол - 13. За "воините" Кевин Дюрант отбеляза 34 точки, Стеф Къри - 20, Дреймънд Грийн - 15 точки и 10 борби. Резултатът в серията вече е равен - 2-2. Мач №5 ще се играе в Оукланд.

В Източната конференция Милуоки Бъкс надделя над Бостън Селтикс със 113:101 като гост и направи решителна стъпка към финала. "Келтите" спечелиха първата четвърт с осем точки, но в другите три части "елените" бяха по-силни.

Крилото на победителите Янис Адетокумбо реализира "дабъл-дабъл" - 39 точки и 16 борби. Милуоки поведе с 3-1 в серията и е домакин в петия двубой.