Холандия обърна Северна Ирландия накрая

Белгия вкара 9 на Сан Марино и се класира първа за Евро 2020

Холандия обърна Северна Ирландия накрая | StandartNews.com

Футболистите на Холандия победиха Северна Ирландия с 3:1 в мач от трета група на европейските квалификации. До 80-ата минута лалетата губеха с 0:1. Гостите отбелязаха в 75-ата минута чрез Джош Магенис, въпреки че през целия мач „лалетата“ доминираха на терена в Ротердам. В 80-ата минута Мемфис Депай изравни, а в добавеното време холандците вкараха дори два гола – Люк де Йонг и отново Депай.

Така в класирането на първите три места с по 12 точки са Холандия, Германия и Северна Ирландия, но британците са с мач повече. В другия мач от групата Беларус и Естония завършиха 0:0. По този начин беларусите загубиха шансове за класиране през евроквалификациите, но пък автоматично се класират за плейофите през Лигата на нациите.

Белгия отнесе вкъщи Сан Марино с 9:0 и се класира първа от всички участници за Евро 2020.