Капитанът Бербатов вкара два за Фулъм

Капитанът Бербатов вкара два за Фулъм | StandartNews.com

Коста Рика. Димитър Бербатов вкара два гола за Фулъм в първата контрола на тима по време на предсезонното турне в Коста Рика. Българинът изведе с капитанската лента лондончани за успеха с 3:0 над местния Картанихес. Успеха за "котиджърс" подпечата пред родна публика Брайън Руис.

Мениджърът на Фулъм Мартин Йол излезе с два различни състава през първото и второто полувреме. Бербатов игра преди почивката, когато вкара и двете си попадения.

Фулъм бе по-добрият отбор на терена и преди почивката още взе удобна преднина. Към края на полувремето - в 35-ата минута - при бърза контраатака Деймиън Дъф намери отлично Пайтим Касами отляво, швейцарецът демонстрира чудесна техника и елиминира пазача си, след което поднесе топката на Бербатов пред празната врата – 1:0.

Само пет минути по-късно отново българинът бе точен, но този път от дузпа. В 40-ата минута Джон Арне Рийзе бе съборен в наказателното поле. В типичния си хладнокръвен стил Бербатов заблуди вратаря и увеличи аванса на своя тим.

На почивката Фулъм направи цели 9 промени, като Дерек Боатенг и Фернандо Аморебиета се появиха на терена, а същото за първи път с екипа на лондончани това стори и вратарят Маартен Стекеленбург.

Единственият гол след почивката пък бе дело на Брайън Руис, който оформи крайното 3:0 в 73-ата минута.

Следващата проверка на Фулъм е на 17 юли срещу Алахуелензе.

След срещата Бербатов се похвали за добрата си игра и във Facebook:

"Здравейте от Коста Рика. Първи мач и първа победа, 3:0 за нас, и 2 гола за мен.:)))

Hello form Costa Rica. First game and first win, 3:0 for us, 2 goals for me.:)))"