Камбуров с гол №246 в елита

Арда и ЦСКА 1948 направиха 1:1

Камбуров с гол №246 в елита | StandartNews.com

Нападателят на ЦСКА 1948 Мартин Камбуров вкара своя 246-тия си гол в елита, но гостуването на неговия отбор на Арда в Кърджали завърши без победител - 1:1. Така "червените" са първия тим, който официално приключи футболната година с 24 точки и временно пето място в класирането. Домакините от Арда пък са трети с 28 точки и ще изиграят още един мач с шампиона Лудогорец.

Столичани поведоха на Арда с 1:0 след 62 минути игра. Камбуров се разписа малко след като се появи на терена. Той направи двойно подаване с Георги Русев и се озова в изгодна голова позициия, от която не пропусна. Нападателят посвети попадението на първородния си син, който се роди вчера.

15 минути преди края на мача Спас Делев подаде добър пас на Жониньо, който бе съборен от Димитър Пиргов в наказателното поле, което доведе до 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Иван Коконов и не сбърка за 1:1.