Испания надви адзурите, лалетата паднаха от Франция

Испания надви адзурите, лалетата паднаха от Франция | StandartNews.com

Мадрид. Испания победи Италия с 1:0 в контролата, играна на "Висенте Калдерон" снощи. Двата отбора играха равностойно и си разменяха опасности пред вратите през целия мач. Късметът се удаде на Педро в 64-тата минута, когато Джанлуиджи Буфон не успя да спаси. Това беше единственият пропуск на вратаря на 'Скуадра Адзура", но и достатъчен за испанците. Преди началото на мача двата отбора почетоха паметта на Луис Арагонес, който почина преди месец.

Италия е в групата на България за европейските квалификации и ще играе в състав: Буфон, Маджио (Абате 46), Палета, Бардзали, Кришито (Де Шилио 46), Маркизио, Тиаго Мота (Джакерини 62), Монтоливо, Кандрева (Пирло 46), Освалдо (Имобиле 69), Черчи (Дестро 69).

Със същия резултат - 1:0, Англия се наложи над Дания у дома в контролен мач. Победния гол отбеляза Даниел Стъридж в 82-рата минутаслед асистенция от Адам Лалана. Англия владееше повече топката през първото полувреме, но едва през второто успя да стигне до чисти голови ситуации. Датчаните имаха шанс в лицето на Мортен Расмусен, но Джо Харт спаси. Няколко английски удара към своята вратаспря Каспер Шмайхел.

Франция победи Холандия с 2:0 в домакинство на контролната среща. "Лалетата" излязоха без много от титулярите, докато "петлите" бяха с А-отбора си. Първият гол падна в 32-рата минута, когато Блес Матуиди подаде към Карим Бензема, а той много точно отпрати топката във вратата на Силесен. Матуиди отбеляза второто попадение в 40-ата минута след подаване от Валбуена. Във второто полувреме и двата отбора изгубиха тонус и показаха вяла игра.

Русия - Армения 2:0

Косово - Хаити 0:0 - това беше първият национален мач под егидата на ФИФА на новата държава Косово.