Интер спечели Суперкупата на Италия за трети пореден път

Трофеят е общо осми в историята на миланския гранд

Интер спечели Суперкупата на Италия за трети пореден път | StandartNews.com

Източник: БТА

Отборът на Интер спечели Суперкупата на Италия, след като победи с 1:0 шампиона в Серия А Наполи в инфарктен мач, проведен в столицата на Саудитска Арабия Рияд. Трофеят е трети пореден и общо осми в историята на миланския гранд, отбелязва "Топ спорт.

Срещата вървеше към продължения, когато в добавеното време дежурният голмайстор на "нерадзурите" Лаутаро Мартинес отбеляза победното попадение. Наполи завърши мача с 10 души, след като в 60-ата минута Джовани Симеоне получи червен картон.

Определено съставът на Интер повече искаше победата и упражни сериозен натиск в края.

В заключителните минути удари на резервите Марко Арнаутович и Карлос Аугусто бяха блокирани. "Нерадзурите" обаче не се отчаяха и усилията им бяха възнаградени в началото на добавеното време.

Тогава Бенжамен Павар намери пред вратарското поле Лаутаро Мартинес, който стреля и отбеляза победното попадение, донесло Суперкупата за миланския гранд.