Инна взе титлата на 60 м

Денис Димитров е първи в късия спринт

Инна взе титлата на 60 м | StandartNews.com

Денис Димитров и Инна Ефтимова спечелиха златните отличия в спринта на 60 метра в първия ден на Държавното първенство по лека атлетика на закрито в "Асикс Арена" в София. Димитров триумфира на финала при мъжете с 6.78 секунди. Така той отново е на върха в дисциплината, след като триумфира четири пъти поред от 2016 до 2019 година.

Втори на 2 стотни от секундата след него остана миналогодишният шампион Веселин Живков, а Петър Пеев се нареди трети с 6.87 секунди. Инна Ефтимова пък защити титлата си от миналия сезон със 7.27 секунди във финала. Тя се доближи само на 3 стотни от секундата от личния си рекорд от турнир в Пирея (Гърция) на 25 февруари 2009 година. Никол Андонова заслужи среброто със 7.56 секунди, трета финишира Виктория Георгиева със 7.58 секунди.

Параолимпиецът Християн Стоянов защити златото си в бягането на 1500 метра с 3:53.44 минути, а Йордан Гюров беше най-бърз на 400 метра с 48.11 секунди.

Националният рекордьор в тласкането на гюле Георги Иванов триумфира с националната титла в зала за 13-и път в кариерата си с резултат от 17.95 метра. Миналогодишният шампион в дисциплината Галин Костадинов този път трябваше да се задоволи с бронза с 15.77 метра.

Даниел Добрев спечели на скок дължина с със 7.76 метра. Така той взе златото за шести път в последните осем сезона. Първенецът от 2020 година Борис Линков завърши втори със 7.47 метра.

Алекс Любенов беше най-добър на овчарски скок с 5.12 метра, а шампионът в зала за миналия сезон остана със среброто с 4.82 метра

Mилена Миткова спечели седма последователна титла в зала на скок дължина. Тя беше с класа над конкурентките и триумфира с 6.41 метра.

Кристина Борукова защити златото си в бягането на 400 метра с 55.76 секунди.

На 1500 метра най-бърза беше Девора Аврамова с 4:36.30 минути, а победителката от 2020 година Силвия Георгиева се нареди пета с Силвия Георгиева 4:45.69 минути.

На овчарски скок триумфира Полин Митова с 3.51 метра, след като защитаващата титлата си Мария Капушева не записа резултат след три неуспешни на 3.01 метра.

Михаела Петкова тласна най-далеч гюлето на 13.76 метра и заслужи златото, след като преди година остана втора в дисциплината.

Най-добър резултат в сектора извън класирането пък записа София Кайсиду от Гърция с 14.73 метра.Шампиони в първия ден на Държавното първенство по лека атлетика в зала:МЪЖЕ60 метра: Денис Димитров - 6.78 секунди400 метра: Йордан Гюров - 48.11 секунди1500 метра: Християн Стоянов - 3:53.44 минутискок дължина: Даниел Добрев - 7.76 метраовчарски скок: Алекс Любенов - 5.12 метрагюле: Георги Иванов - 17.95 метра

ЖЕНИ60 метра: Инна Ефтимова - 7.27 секунди400 метра: Кристина Борукова - 55.76 секунди1500 метра: Девора Аврамова - 4:36.30 минутискок дължина: Милена Миткова - 6.41 метраовчарски скок: Полин Митова - 3.51 метрагюле: Михаела Петкова - 13.76 метра