Ибра продължава да носи Милан на гръб

Шведът вкра 2 гола за 3:1 срещу Наполи

Ибра продължава да носи Милан на гръб | StandartNews.com

Златан Ибрахимович продължава да бележи за Милан и да носи победи. В дербито на 8-ия кръг Ибра вкара 2 гола за крайното 3:1 над Наполи, като гост. С победата Милан оглави класирането с 20 точки, с две повече от Сасуоло, а Наполи остава на шестта позиция с 14 точки. В 20-ата минути Милан откри резултата. Тео Ернандес центрира, Ибрахимович надхитри Калиду Кулибали и с чудесен удар с глава заби топката в мрежа на домакините.

В 54-ата минута Ибрахимович се разписа за втори път в мача, а в 60-ата отново беше точен, но попадението му не беше зачетено поради засада. Домакините върнаха едно попадения чрез Дрис Мертенс в 63-ата минута, а в добавеното време резерва Йенс Петер Хауге оформи крайното 3:1 за Милан. Наполи остана с човек по-малко в 65-ата минута, след като Тимуе Бакайоко си изкара втори жълт картон и беше изгонен.