Холандия си върна тъпкано на Испания

Холандия си върна тъпкано на Испания | StandartNews.com

Салвадор. Холандия смаза Испания с 5:1 в първия мач от група „В" на Световното първенство по футбол в Бразилия. Така „лалетата" си отмъстиха за загубата на финала на Мондиала от преди четири години.

Зрелищният двубой се игра в Салвадор де Баия. Холандците можеха да вкарат поне още няколко гола във вратата на Касияс, но обстоятелствата не позволиха да ги унижат още повече.

Първото попадение бе на Чаби Алонсо от дузпа в 27-ата минута.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси изравни резултата минута преди края на първото полувреме. Той отбеляза зрелищен гол с глава за 1:1.

Ариен Робен овладя топката пред наказателното поле след подаване на Дейвид Блинд и отбеляза в 53-ата минута.

Де Врий продължи победния ход на холандците, а Касияс направи сериозна грешка в 72-ата минуа и Ван Перси успешно се възползва от нея  вкара втория си гол за вечерта. "Снимка за спомен за Касияс", каза коментаторът на БНТ за резултата.

Минути след това резултатът нарасна на 5:1 за холандците, след като защитата на испанците допусна грешка, а Касияс явно вече се беше предал. Така Ариен Робен вкара втори гол в 80-ата минута.

Висенте дел Боске: Бяха по-добри, трябва да го признаем

"Загубихме. Бяха по-добри през второто полувреме. Бяха по-добри, трябва да го признаем", каза наставникът на испанците Висенте дел Боске след края на мача.

"Признаваме си грешките. След изравняването не направихме нищо. Моментът е деликатен. Биха ни и по-важното е, че бяхме слаби. Трябва помежду си да решим проблемите", добави той.

Испания : Икер Касийяс,  Сесар Аспиликуета , Жерард Пике , Серхио Рамос , Жорди Алба ; Чаби Алонсо , Серхио Бускетс, Давид Силва, Чави Ернандес , Андрес Иниеста, Диего Коща

Холандия : Яспер Килесен, Рон Влаар , Стефан де Врий , Бруно Мартинс Инди, Дейли Блинд , Дарил Янмаат, Найджъл де Йонг , Джонатан де Гузман , Уесли Снайдер, Робин ван Перси , Ариен Робен.