Хамилтън триумфира на Гран при на Австралия

Хамилтън триумфира на Гран при на Австралия  | StandartNews.com

Двукратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели Гран при на Австралия при откриването на сезон 2015. Пилотът на "Мерцедес" стартира от първа позиция и до финала в Мелбърн не даде никакъв шанс на най-близкия си съперник и съотборник Нико Розберг, който остана втори, пише sportal.bg.

Втори бе Себастиан Фетел. Четирикратният световен шампион ознаменува дебютното си състезание в отбора на Ферари с качване на третата стълбичка от подиума. Германецът стартира четвърти, но с по-добро темпо и стратегия в бокса успя да се справи с Фелипе Маса. Опитният бразилец Маса остана четвърти и не успя да класира на подиума отбора на Уилямс, въпреки третата си стартова позиция. Топ пет оформи дебютантът на Заубер Фелипе Насър.