Гришо тръгна успешно в Ченду

Димитров надви Дан Еванс със 7:5, 7:5

Гришо тръгна успешно в Ченду | StandartNews.com

Григор Димитров започна по прекрасен начин своето азиатско турне. В мач от втория кръг на АТР 250 турнира в Ченду българинът победи Даниел Еванс със 7:5, 7:5 за точно час и 30 минути игра.

Гришо и британецът изиграха равностоен първи сет, в който Гришо надделя над своя съперник чак в неговия край, когато го проби и затвори частта. Във втория сет Димитров бе по.добрият тенисист на корта и дръпна с пробив. Старата слабост, да не може да затвори мача в неговия край отново се прояви и той допусна пробив, когато сервираше за победата при 5:3. Все пак при 6:5 в полза на Гришо, той се събра и успя да вземе сервиса на опонента си, което означаваше и победа в мача.

Така четвъртият в схемата си осигури място на четвъртфиналите, където очаква победителя от мача между Александър Бублик и Джордан Томпсън.