Грациите са номер едно в "Левски" за 2015 г.

Грациите са номер едно в "Левски" за 2015 г.  | StandartNews.com

Грациите са номер едно в "Левски" за 2015 г. За 17-ти пореден път изявени спортни имена и деятели избраха най-добрите спортисти на клуба и ги наградиха на церемонията "Синя звездна класация". Освен момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика за спортист номер едно бе определен и състезателят по борба Михаил Ганев.

Официални гости на церемонията бяха заместник-министърът на спорта Асен Марков, легендарни спортисти като Йорданка Благоева, Александър Томов и други. Момичетата на Ина Ананиева в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Михаела Маевска и Христиана Тодорова станаха световни вицешампионки в многобоя и взеха бронз на финала на обръчи и бухалки на световното първенство в Щутгарт. Те също завоюваха квота за Рио. Ананиева пък стана треньор на годината. Ганев завърши на пето място на световното първенство в Лас Вегас в категория до 86 килограма свободен стил и също си спечели право да участва на игрите догодина.

Подгласници на спортистите са Мирослав Кирчев (кану-каяк) и Тайбе Юсеин (борба).