Голяма новина! Къде отива Нургюл

Ето какво следва за звездата на българския шахмат

Голяма новина! Къде отива Нургюл | StandartNews.com

Голямата звезда на българския шахмат за 2023 г. Нургюл Салимова със сигурност ще участва в Турнира на претендентите за световната титла при жените.

Това стана ясно, след като днес Международната федерация по шахмат (ФИДЕ) официално обяви всички участници в надпреварите при жените и мъжете. Съревнованието ще се проведе между 3-24 април в Торонто, Канада.

При дамите освен Салимова, която си спечели правото да участва в Турнира на претендентите след второто място на Световната купа в Баку, в Торонто ще бъдат още втората на Световното първенство Лей Тиндзие (Китай), Катерина Лагно (Русия), Александра Горячкина (Русия), която надви Нургюл на финала в Баку, Анна Музичук (Украйна), Рамешбабу Вайшали (Индия), Тан Чжони (Китай) и Хумпи Конеру (Индия).

Победителката от Турнира на претендентките ще се изправи срещу шампионката Дзю Уъндзюн от Китай в битка за световната титла.