Етър спечели в Русе

Тимът от Велико Търново победи Дунав с 2:0

Етър спечели в Русе | StandartNews.com

Етър победи Дунав с 2:0 във втория мач от 13-ия кръг на efbet Лита. Успехът е трета и за гостите от Велико Търново от началото на първенството. През по-голямата част от първото полувреме играта между двата отбора беше равностойна, като почти липсваха сериозни голови положения. В последните десетина минути домакините нападаха по-често, като в 37-ата минута Любен Николов успя да се пребори за центрирана топка в наказателното поле, стреля с глава, но я изпрати в дясната странична греда. След почивката Дунав бе по-активният на терена. Домакините нападаха често, като играта се водеше основно в половината на гостите. При първата сериозна контраатака от страна на Етър Румен Руменов откри резултата. След гола гостите заиграха по-добре. В 80-ата минута бе отсъдена и дузпа за нарушение на Самуел Инкоом срещу Крум Стоянов, като Красимир Станоев бе точен от бялата точка за крайното 2:0. Така Етър изпревари Дунав с точка на деветото място в първенството.